: Autor:: Tomasz Ptak Komentarze: 0

Jogging to ćwiczenie o niskim wpływie, które może być korzystne dla Twojego serca, płuc i mózgu. Bieganie to także świetny sposób na zwiększenie aktywności fizycznej.

Bieganie jest dobre dla Twojego ciała, ponieważ powtarzający się ruch podczas biegu wzmacnia mięśnie nóg, wzmacniając jednocześnie kości w nogach i biodrach. Pomaga to zapobiegać powszechnym urazom, takim jak shin splints czy stress fractures u biegaczy. Bieganie z czasem poprawia również równowagę i koordynację, ułatwiając wykonywanie codziennych zadań bez utraty równowagi lub upadku.

Bieganie może pomóc w utracie wagi, ponieważ spala kalorie w szybszym tempie niż chodzenie, ale jogging nie spala tylu kalorii, co jazda na rowerze czy pływanie (oba rodzaje aktywności nie powodujące uderzeń). Osoba o wadze 140lb spala około 409 kalorii na godzinę wykonując ćwiczenia cardio o umiarkowanej intensywności na maszynie eliptycznej vs 349 chodząc z prędkością 3mph (przeciętna osoba chodzi z prędkością 2-3mph). Możesz nie uzyskać tych samych wyników z innych form ćwiczeń, ale jeśli uzyskanie kształtu jest twoim celem, to bieganie powinno zrobić tylko dobrze!

Ryzyko uprawiania joggingu

Jogging jest formą ćwiczeń aerobowych, co oznacza, że zwiększa tętno i tempo oddychania. Powoduje to, że Twój organizm efektywniej wykorzystuje tlen, co pomaga zmniejszyć ryzyko chorób serca.

Jogging wzmacnia również mięśnie nóg i może pomóc złagodzić drobne bóle w całej reszcie ciała. Może nawet poprawić objawy zapalenia stawu kolanowego u niektórych pacjentów poprzez wzmocnienie mięśni wokół stawu.

Leave a Comment